Obraz Dariusz Bonarski
Wielki debiut naszych nauczycieli i absolwentów w maratonie
Dariusz Bonarski w dniu poniedziałek, 29 kwiecień 2013, 13:55 napisał(a)
 
Wydarzenie dzisiejszego dnia to jedne z piękniejszych wydarzeń w historii naszej szkoły. Otóż na starcie dystansu królewskiego, czyli Maratonu stanęli ramię w ramię nauczyciele oraz absolwenci naszej szkoły. Maraton dla niewtajemniczonych to dystans bagatela 42 km i 195 m. Jest to najważniejszy bieg na świecie, który przyciąga gwiazdy sportu, show biznesu, polityków i miliony zwykłych -niezwykłych ludzi. Pokonanie tego dystansu wymaga systematycznego treningu, zapału i wyjątkowego hartu ducha.
W dniu Dzisiejszym na starcie Cracowia Marathon stanęli wśród 6 tysięcy śmiałków nasi nauczyciele i absolwenci. Wszyscy debiutowali na tym dystansie. Na mecie kolejno meldowali się:
Michał Lisieński - 74 miejsce, absolwent naszej podstawówki, gimnazjum i liceum.
Michał klasa sama w sobie, trenował pływanie potem triatlon. Medalista Mistrzostw polski w triatlonie. Pokonał maraton w czasie 2h 58 m 41. s wielkie brawa !!! czas poniżej 3 h to wielki wynik.
Leszek Małyszek - 104 miejsce, nauczyciel, trener pływania. Pomylił się w młodości, powinien trenować lekkoatletykę, a nie pływanie. W październiku nie był wstanie wytrzymać 10 km biegu z Panem Adamem Sitkiewiczem, po siedmiu miesiącach treningu pokonuje trasę maratonu w czasie 3.02.51!!!
Mateusz Miodoński tak jak Michał absolwent naszej szkoły, bardzo dobry triatlonista( VII na mistrzostwach polski w triatlonie ) gdyby nie skurcze mięśni walczyłby do końca z Panem Małyszkiem
Grażyna Lazar - żona pana Henryka Lazara,piękne uzupełniła nasz skład, z uśmiechem minęła linię mety w czasie 3.54.53 s, na miejscu 1887.
Grzegorz Zawojek - miejsce 2824 czas 4.13.44 trener pływania, ulubieniec dzieci, pokazał wszystkim, że biegać każdy może. Swoją sylwetką przypomina atletę, dwadzieścia kilogramów temu wpadł na pomysł pokonania maratonu, przygotowania zajęły mu rok. W kategorii największych maratończyków, jakby taka była uplasowałby się w ścisłej czołówce.
Tak więc młodzieży naszej szkoły, koledzy nauczyciele zakładajcie buty, biegać każdy może, spotkajmy się na starcie maratonu.
P.S.
Nad sprawnym startem naszych zawodników czuwali Pan Henryk Lazar z Córką i Dariusz Bonarski

1

2